HİZMETLERİMİZ
Kombi Sistemleri

Kombi Sistemleri


Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler -Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Cihazın performans değerleri
Evinize uygun ve yeterli cihazı seçmeliyiz. Evinizin toplam brüt metrekaresini 150 ile çarpınız. Eviniz eğer en üst katta veya en alt katta ise veya kuzey yönüne bakıyorsa, bulduğunuz rakama %10 ilave ediniz. Bu bilgiye sahip olmadan kombi seçimini yapmayınız. Daha düşük kapasitede cihazlarla ısınma sorunu çözülse bile, sıcak kullanım suyu ihtiyacınızda problemler yaşayabilirsiniz.

2- Verim
Bu değer kataloglarda % olarak verilir.En yüksek olanını seçiniz ( min % 92 ). ÖRNEK: % 92 verimli bir cihazda , her bir metreküp gazın % 8 ’i boşa yanmış olur, atık gaz içinde atmosfere atılır. Verim düşük olduğunda bu rakam artacaktır ve ödediğiniz gazdan daha az fayda sağlayacaksınız. Kataloglardaki bu verim değerlerinin doğru olduğuna emin olunuz,sertifika isteyiniz.

3- Özellikler
Kombinin, en son modern teknolojide üretildiğine emin olunuz. Örneğin, otomatik by-pass hattı , pompa post sirkülasyonu,donmaya karşı özelliği, elektronik ateşlemesi, boyutlarının küçük olması, mikro işlemcili elektronik kartı,sürekli full modülasyonlu, pompanın anti blokajlı,hava pressostadlı ve susuz çalışmama özellikli, elektrik koruma normunun min. I P 44 ( I PX4D ), düşük NOx emisyonlu, baca gazı, diyagnostik ölçüm yerinin varlığı, oda termostadı bağlanma özellikli olması, min.0.2 barda sıcak su kullanabilmesi, kirece karşı koruması ve cihazın CE sertifikalı olmasına dikkat ediniz.

4- Yedek Parça Fiyatları
Kombi almadan önce yedek parça fiyatları ile ilgili kısa bir araştırma yapınız. Garanti harici olası bir sorunda problem yaşamayınız.

5- Servis
Cihazla ilgili Yetkili Servisleri muhakkak inceleyiniz. Yetkili Servis ağının, servis sayısı, eğitimli olması, ana firmanın belirlediği prensip ve fiyatlarda çalışması, güleryüzlü olan, müşteri sorunlarına kesin çözüm bulan ve zamanında hizmet veren özelliklere sahip olmasına dikkat ediniz.

6- Garanti Süresi
Garanti süresi min. 2 yıl olmalıdır ve bu süre bitince müşterileriyle ilgili olan firmaların cihazlarını seçiniz. Garanti harici sürede de bazı önemli işleri yine garanti altında ücretsiz yapan, cihazına her zaman sahip çıkan ve müşterilerinin yanında olan firmaları tercih ediniz. Bu konuda cihaz kullananlara danışabilirsiniz.